To już jutro! Gala Budownictwa 2016

Tegoroczna edycja ma wyjątkowy charakter, połączona jest bowiem z jubileuszem 60-lecia istnienia Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego Sp. z o. o.

Podczas uroczystości m.in. zostaną rozdane Lubuskie Mistery Budowy.

Główna nagroda w kategorii „Budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne” przypadła w udziale właśnie PBO, za budynek mieszkalny przy ul. Inwestycyjnej 22, w zielonogórskiej dzielnicy Łężyca.

Zwycięzcą w kategorii „Budownictwo użyteczności publicznej” zostało Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zielonej Górze, za budynek Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Akademia Talentów” w Zielonej Górze.

W kategorii „Zabytkowe obiekty budowlane” najlepsza okazała się gmina Kożuchów, za renowacje pięknego zamku. Natomiast firma „COMPUTERNET” Justyna Molenda w Żarach wygrała kategorię „Budownictwa małokubaturowe”.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Zielonej Górze pozostawił konkurentów w pokonanym polu w kategorii „Adaptacja i remonty”, a LUG Light Factory Sp. z. o. o. w Zielonej Górze w kategorii „Budownictwo przemysłowe”.

Początek Gali o 16.00. Uroczystości odbędą się w zielonogórskiej Palmiarni.