Poniedziałek-Piątek : 07:00 - 15:00
izba@lubuskaizbabudownictwa.pl
68 444 0005 / 600-851-011

Aktualności

Lubuska Izba Budownictwa

Lubuska Gala Budownictwa – 29. edycja. Lubuskie Mistery rozdane!

Zielonogórska Palmiarnia stała się ponownie miejscem uroczystego wręczenia nagród dla budowlanych mistrzów Lubuskiego. W tegorocznej edycji Lubuskiej Izby Budownictwa oceniła 24 obiekty w 6 kategoriach. Z wyjątkowym poziomem prezentowanych realizacji, kapituła postanowiła przyznać aż 12 wyróżnień.

Zenon Bambrowicz, prezes Lubuskiej Izby Budownictwa, podkreślił znaczenie postępu technologicznego w sektorze oraz trudności w dokonaniu końcowego wyboru ze względu na wysoki poziom zgłoszonych inwestycji. W tegorocznej edycji Kapituła postanowiła wyróżnić kilka projektów w jednej kategorii.

Uroczystość była okazją do podkreślenia znaczenia Lubuskiego w rozwoju polskiego budownictwa. Marszałek Elżbieta Anna Polak zwróciła uwagę na osiągnięcia regionu i wizję przyszłości, podkreślając, że w ubiegłym roku oddano do użytku 5855 nowych mieszkań w Lubuskiem. Prof. Andrzej Pieczyński, prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, docenił wkład absolwentów uczelni w rozwój sektora budowlanego w regionie. Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry, zaznaczył, jak ważna jest współpraca pomiędzy lokalnymi uczelniami a sektorem budowlanym, co przyczynia się do stałego wzrostu jakości realizowanych inwestycji.

W trakcie gali podkreślano również rolę edukacji w kształceniu przyszłych budowlańców i architektów. Dzięki współpracy instytucji takich jak Uniwersytet Zielonogórski czy zielonogórska Budowlanka, region Lubuski może pochwalić się wykształconą kadrą specjalistów, gotowych sprostać nowoczesnym wyzwaniom budownictwa.

Oprócz rozwijania edukacji, ważne jest również ciągłe dążenie do innowacji i wdrażania nowoczesnych rozwiązań. Wielu laureatów podkreślało, jak ważne jest dla nich nie tylko utrzymanie wysokich standardów, ale także ciągłe doskonalenie, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku oraz oczekiwaniom mieszkańców.

LUBUSKIE MISTERY BUDOWY:

Budownictwo Mieszkaniowe Wielorodzinne:

 1. P.B.O sp. z o.o. – „Budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym Piwna 6AB” otrzymał tytuł „Lubuski Mister Budowy” za estetykę, wykończenie, zagospodarowanie terenu oraz detale dopasowane do historycznego otoczenia.
 2. Elżbieta i Leszek Jarząbek sp. kom. – „Lisia Apartamenty” otrzymały tytuł „Lubuski Mister Budowy” za detale i wkomponowanie w istniejące osiedle.
 3. FATTO sp. z o.o. – „Budynek mieszkalny Składowa 5a” otrzymał tytuł „Lubuski Mister Budowy – 30. edycja” za innowacyjną architekturę, ponadczasowy design i przyjazną lokalizację.

Budownictwo Użyteczności Publicznej:

 1. KTBS Zielona Góra – „Hala sportowa przy ZE nr 10” otrzymała tytuł „Lubuski Mister Budowy” za wyjątkowo zastosowane rozwiązania funkcjonalne oraz nowoczesną salę wielofunkcyjną, stanowiąc inspirację dla innych placówek edukacyjnych.
 2. Gmina Nowa Sól – „Centrum Sportowo-Rekreacyjne” otrzymało tytuł „Lubuski Mister Budowy” za stworzenie nowatorskiego kompleksu dla miasta, który pełni rolę nie tylko sportową, ale także społeczną. Dodatkowo wyróżnia się innowacyjną konstrukcją, doskonale dostosowując się do różnorodnych funkcji.
 3. Gmina Szprotawa – „Modernizacja Stadionu Miejskiego w Szprotawie” otrzymała tytuł „Lubuski Mister Budowy” za kompleksową modernizację stadionu wraz z budową boiska piłkarskiego, skateparku wraz z oświetleniem i zagospodarowaniem terenu.

Adaptacje i Remonty:

 1. Perbud sp. z o.o. – „Rozbudowa z przebudową specjalistycznego Centrum Medycznego Klinika Wiśniowa (Urolog) w Zielonej Górze” otrzymała tytuł „Lubuski Mister Budowy” za doskonałe wykonanie, staranne wyposażenie oraz precyzyjną adaptację do istniejącego budynku, z pełnym uwzględnieniem komfortu pacjentów, którzy pozostawali w nim przez cały okres prac modernizacyjnych.

Inne:

 1. Zarząd Dróg Wojewódzkich – „Most w Milsku” otrzymał tytuł „Lubuski Mister Budowy” za bardzo ważną inwestycję przynoszącą korzyść dla całego województwa. Wyjątkowa konstrukcja tego mostu stanowi wyraz zarówno doskonałego projektowania, jak i praktycznej wartości dla społeczności.

WYRÓŻNIENIA:

 1. Elżbieta i Leszek Jarząbek sp. kom. – „Osiedle mieszkaniowe Zdrojowa Polana Etap 1” otrzymało wyróżnienie za stworzenie przestronnej przestrzeni oraz wykończenie na najwyższym poziomie, stanowiąc wzór doskonałego połączenia funkcjonalności i estetyki.
 2. Grupa PBS Deweloper Sp. z o.o. – „Kamienica mieszkalno-usługowa Kopernika 7” otrzymała wyróżnienie za wyjątkową jakość użytych materiałów, połączenie usług
  z apartamentami tworząc harmonijną przestrzeń pełną elegancji.
 3. Gmina Nowa Sól – Miasto – „Wieża ciśnień społecznych i gospodarczych” otrzymała wyróżnienie za znakomite wykorzystanie zabytkowych obiektów oraz doskonałe zagospodarowanie terenu w Nowosolskiej Fabryki Nici Odry. Ta inwestycja przyczyniła się istotnie do procesu rewitalizacji, nadając nową energię przestrzeni miejskiej.
 4. Budmar s.c. – „Inwestycja 4 lokali w zabudowie szeregowej Liliowa” otrzymała wyróżnienie za wyróżniającą się architekturę w zabudowie niskiej. Połączenie doskonałej lokalizację i bliskości natury, jednocześnie oferując szybki dostęp do miejskiej infrastruktury.

Wszystkie obiekty zgłoszone do konkursu znajdą Państwo tutaj: http://lubuskaizbabudownictwa.pl/xixx-gala-budownictwa-26-wrzesnia-2023-r-w-zielonogorskiej-palmiarni/

W kontekście tej rosnącej konkurencji, jedno jest pewne: Lubuskie Mistery Budownictwa to nie tylko wyróżnienie dla najlepszych, ale także zachęta dla wszystkich uczestników branży, aby nieustannie dążyli do perfekcji, tworząc trwałe i estetyczne obiekty dla przyszłych pokoleń mieszkańców regionu.

Lista Nagrodzonych prac ABSOLWENTÓW Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego

Małaszewska Karolina
Temat: Analiza technologiczno-ekonomiczna wybranych typów konstrukcji oporowych (studium przypadku)
Promotor: dr inż. Artur Juszczyk

Jaśmina Judek
Temat: Projekt pensjonatu nad jeziorem Głębokim koło Międzyrzecza
Promotor: dr hab. inż. Wojciech Eckert, prof. UZ

Wolf Konrad
Temat: Projekt adaptacji dworca kolejowego w Lewicach na przedszkole
Promotor: dr hab. inż. Beata Nowogońska, prof. UZ

Adriana Maria Jasiak
Temat: HEALING ARCHITECTURE – Koncepcja ośrodka regeneracyjno-wypoczynkowego w Pobierowie
Promotor: dr inż. arch. Alicja Maciejko, promotor pomocniczy: mgr inż. arch. Mirosław Strzelecki

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Głównym fundatorem nagród jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Zrealizowane przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Top