XXIX Gala Budownictwa – 26 września 2023 r. w Zielonogórskiej Palmiarni

Z przyjemnością informujemy, że 26 września 2023 roku odbędzie się XXIX Gala Budownictwa w Zielonogórskiej Palmiarni, organizowana przez Lubuską Izbę Budownictwa. Uroczystość zgromadzi laureatów Konkursu, przedstawicieli firm członkowskich Izby, współpracujące z nimi przedsiębiorstwa oraz specjalnie zaproszonych gości. Wydarzenie to jest okazją do uhonorowania najważniejszych osiągnięć w branży budowlanej na terenie województwa lubuskiego oraz wręczenia prestiżowych nagród – Lubuskich Misterów Budowy.

Historia konkursu sięga roku 1994. Jego celem jest nie tylko promocja najlepszych realizacji budowlanych, ale także zachęcanie wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego do stałego podnoszenia jakości budownictwa w zakresie architektury, konstrukcji, wykonawstwa robót, trwałości obiektów i ekonomiki inwestycji. Należy podkreślić, że zgodnie z regulaminem do Konkursu kwalifikowane są jedynie obiekty budowlane zlokalizowane na terenie województwa lubuskiego i oddane do użytkowania w roku poprzednim.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbieta Anna Polak, Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak oraz Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki.

W tegorocznym konkursie rozróżniamy 8 kategorii:

Budownictwo mieszkaniowe
Budownictwo użyteczności publicznej
Osiedla mieszkaniowe
Budownictwo przemysłowe
Adaptacje i remonty
Domy inteligentne
Zabytkowe obiekty budowlane
Inne budowle.

Zapraszamy do wzięcia udziału w gali i życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu.

Zgodnie z wymogami regulaminu konkursu Komisja zakwalifikowała 24 obiektów do oceny w kategoriach:

Budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne:

• FATTO sp. z o.o. – „Budynki mieszkalne Składowa 5a”
  • Perbud sp. z o.o. – „Budynek mieszkalny Dębowe Zacisze”
  • Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego sp. z o.o. – „Budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym Piwna 6AB”
  • Grupa PBS Deweloper Sp. z o.o. – „Kamienica mieszkalno-usługowa Kopernika 7”
  • Elżbieta i Leszek Jarząbek sp. kom. – „Lisia Apartamenty”
  • Budmar s.c. – „Inwestycja 4 lokali w zabudowie szeregowej Liliowa”
  • Opala sp. z o.o. – „Budynki jednorodzinne w zabudowie szeregowej dwulokalowe Zielona Góra”
  • Opala sp. z o.o. – „Budynki jednorodzinne w zabudowie szeregowej dwulokalowe Żary”
  • Gmina Pszczew – „Budynek mieszkalny wielorodzinny na ul. Kasztanowej”

Budownictwo użyteczności publicznej:

• KTBS Zielona Góra – „Hala sportowa przy ZE nr 10”
  • Gmina Żary – ” Centrum kulturalno-edukacyjne w m. Miłowice”
  • Gmina Nowa Sól – „Centrum Sportowo-Rekreacyjne”
  • GMINA LIPINKI ŁUŻYCKIE – „Jednokondygnacyjny budynek użyt. publicznej „
  • Gmina Bogdaniec – „Przebudowa, rozbudowa i modernizacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej”
  • Gmina Szprotawa – „Modernizacja Stadionu Miejskiego w Szprotawie”
  • Gmina Strzelce Krajeńskie – „Zagospodarowanie terenu nabrzeża jeziora Lipie
    w miejscowości Długie”

Osiedla mieszkaniowe:

• Elżbieta i Leszek Jarząbek sp. kom. – „Osiedle mieszkaniowe Zdrojowa Polana Etap 1”

Adaptacje i remonty:

• Gmina Jasień – „Termomodernizacja budynku przedszkola”
  • Gmina Jasień – „Termomodernizacja budynku Urzędu Miasta”
  • Perbud sp. z o.o. – „Rozbudowa z przebudową specjalistycznego Centrum Medycznego Klinika Wiśniowa (Urolog) w Zielonej Górze”

Zabytkowe obiekty budowlane:

• Gmina Szprotawa – „Remont i wzmocnienie konstrukcji więźby dachowej Ratusza Miejskiego w Szprotawie”
  • Przedsiębiorstwo Budowlane Kazar – Pawilon handlowy ul. Kostrzyńska  43, 66-460 Witnica
  • Gmina Nowa Sól – Miasto – „Wieża Ciśnień Społecznych i Gospodarczych”

Inne:

• Zarząd Dróg Wojewódzkich – „Most w Milsku”

Głównym fundatorem nagród jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Zrealizowane przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.