Takich spotkań musi być jak najwięcej!

Ponad 20 osób, przedstawicieli środowisk branży budowlanej, deweloperów oraz władz Zielonej Góry, zebrało się wczoraj w Palmiarni.

Powód? Spotkanie, jakie zorganizowała Lubuska Izba Budownictwa, inaugurujące cykl rozmów o przyszłości miasta w zakresie szeroko pojętej dziedziny budownictwa, infrastruktury czy zagospodarowania przestrzeni. Już dziś z całą pewnością można przyznać, że spotkanie zakończyło się sporym sukcesem. Zewsząd płyną pozytywne opinie.

– To prawda, niemal wszyscy zgodziliśmy się, że takich rozmów musi być jak najwięcej. Tego typu konsultacje były bardzo potrzebne – komentuje Prezes LiB Zenon Bambrowicz. Prezes dodaje, że na pierwszym spotkaniu już zostały określone tematyczne obszary rozmów. Każde kolejne będzie już zawężone, do poszczególnych tematów. – W przyszłości, w zależności od przedmiotu dyskusji będziemy grono uczestników poszerzać o fachowców z danej gałęzi branży – dodaje.

We wczorajszym spotkaniu wziął udział m.in. Wiceprezydent Zielonej Góry Dariusz Lesicki. – Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania. Może nawet mogło się ono odbyć wcześniej, ale lepiej późno niż wcale. Chciałbym, żebyśmy cyklicznie debatowali nad sprawami dotyczącymi miasta. My mamy wizję, państwo tutaj zebrani również, no i oczywiście mieszkańcy. Ważne jednak, żeby te wizje były skorelowane – powiedział Dariusz Lesicki, jednocześnie pomysłodawca przedsięwzięcia.

Warto też zacytować facebookowy wpis zielonogórskiego radnego Marcina Pabierowskiego, który również uczestniczył w rozmowach.

Dziś uczestniczyłem w bardzo ciekawym spotkaniu dotyczącym infrastruktury i budownictwa w Zielonej Górze zorganizowanym przez Lubuską Izbę Budownictwa oraz Izbę Inżynierów Budownictwa. Rozmowa z przedsiębiorcami, projektantami, ekspertami z UZ. Debata o rozwoju miasta.” – napisał na swoim profilu radny.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego Andrzej Pieczyński, Mirosław Gruszecki i Tadeusz Glapa z Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury UZ Andrzej Greinert, Prezes RM Proinvest Marek Rożnowski, Wiceprezes firmy Inwestycyjna Grupa Budowlana Andrzej Rosiński, Łukasz Lisowski z firmy PKM Zachód czy Prezes RM Solution Jakub Brudzyński.