Poniedziałek-Piątek : 07:00 - 15:00
izba@lubuskaizbabudownictwa.pl
68 444 0005 / 600-851-011

Aktualności

Lubuska Izba Budownictwa

Znamy Lubuskie Mistery 2017!

//
Posted By
/
Comment0
/

W piątek w Zielonogórskiej Palmiarni odbyła się tegoroczna Lubuska Gala Budownictwa. W trakcie uroczystości poznaliśmy laureatów 24 edycji konkursu Lubuski Mister Budowy.

Kolejna edycja Gali Budownictwa po brzegi wypełniła salę w Palmiarni. Na imprezę zjechała się cała lubuska śmietanka z „branży budowlanej”. Gościem specjalnym był Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego profesor Bugusław Liberadzki.

– Przez te wszystkie lata, od początku istnienia Konkursu, obserwuje, jak zmienia się budownictwo w naszym regionie. Muszę przyznać, że po tegorocznej edycji jestem niezwykle zbudowany i pełen optymizmu. Zmierzamy w dobrym kierunku. Lokalne firmy deweloperskie wykonują świetną robotę. Trwa swego rodzaju wyścig tych firm. One z sobą konkurują, z korzyścią przede wszystkim dla klienta. Nie mamy się czego wstydzić w porównaniu z zachodem Europy. Śmiało stwierdzam, że budujemy na tym samym poziomie, a może nawet i lepiej. Wykonawcy przy inwestycjach wykorzystują materiały najwyższej jakości, nikt nie oszczędza. Jedyną barierą jest wyobraźnia – zauważył podczas Gali prezes Lubuskiej Izby Budownictwa Zenon Bambrowicz.

– Lubuski Mister Budowy stał się synonimem sukcesu oraz wysokiej jakości w branży budowlanej. Skład kapituły to grono ekspertów wszystkich dziedzin związanych z procesem budowlanym, pod przewodnictwem profesora Wojciecha Eckerta. Sądzę, że to mocno uwiarygadnia ostateczny werdykt i gwarantuje utrzymanie poziomu. Mając pewne porównanie wynikające z zawodowej aktywności dodam, że zaangażowanie środowiska, uznanie dla Misterów i ich celebrowanie, wyróżnia ten konkurs na tle innych branż – uważa Grzegorz Widenka, prezes oddziału Polska Press w Zielonej Górze, który jest jednocześnie Wiceprzewodniczącym Kapituły Konkursowej LMB.

 

NAGRODY PRZYZNANE

Lubuska Izba Budownictwa wyłoniła laureatów bieżącej edycji konkursu na najlepszy obiekt budowlany województwa lubuskiego. Już po raz XXIV przyznano tytuły „Lubuskich Misterów Budowy”. Konkurs ten stał się prestiżowym przeglądem osiągnięć lokalnego budownictwa. Zgłaszane przez inwestorów, wykonawców i projektantów obiekty budowlane z zakresu budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego, użyteczności publicznej, budownictwa małokubaturowego, przemysłowego, zabytkowego, drogi i mosty, adaptacja i remonty, osiedla mieszkaniowe oraz nowa kategoria dla obiektów trudnych do zdefiniowania i przypisania do konkretnej kategorii „inne obiekty budowlane” charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonawstwa robót, dobrą organizacją procesu budowlanego, zapewnieniem bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska.

Najlepsi budowniczowie na Ziemi Lubuskiej – wykonawcy, projektanci 2017 i inwestorzy stając w szranki Konkursu potwierdzają, że w Polsce powstaje

coraz więcej budynków i budowli prezentujących wysoki, europejski poziom. Oceniana jest nie tylko architektura i zagospodarowanie terenu w istotny sposób kształtujące efekt końcowy całego procesu inwestycyjnego ale również funkcjonalność, konstrukcja i poziom wykończenia obiektów, jako elementy mające zdecydowany wpływ na ich ogólną ocenę. Ponadto rangę przedsięwzięcia potwierdza fakt, iż patronat honorowy nad konkursem sprawuje Wojewoda Lubuski oraz Marszałek Województwa Lubuskiego, który jest głównym fundatorem nagród dla laureatów a opiekę medialną sprawuje Gazeta Lubuska.

 

KATEGORIA / BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE WIELORODZINNE

Lubuski Mister Budowy – Budynek Mieszkalny Wielorodzinny „Piastowskie Apartamenty” przy ul. Zawadzkiego „Zośki” 42AB w Zielonej Górze.

Wyróżnienia – Budynek Mieszkalny Wielorodzinny przy ul. Kożuchowskiej 7 w Zielonej Górze, Budynek Mieszkalny Wielorodzinny przy ul. Łukasiewicza 8 AB w Krośnie Odrzańskim.

KATEGORIA / OSIEDLA MIESZKANIOWE

Lubuski Mister Budowy – Osiedle Mieszkaniowe przy ul. Nowej 6 w Zielonej Górze

Wyróżnienia – Osiedle Mieszkaniowe „Aquarium” przy ul. Emilii Plater w Zielonej Górze, Zespół Budynków Mieszkalnych Wielorodzinnych przy ul. Zdrojowej w Zielonej Górze

KATEGORIA / BUDOWNICTWO UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Lubuski Mister Budowy – Budynek Biurowy z Parkingiem dla Samochodów przy ul. Wandy w Zielonej Górze.

Wyróżnienie – Budynek Handlowy z Infrastrukturą Towarzyszącą przy ul. Ks. Żaganny w Żaganiu.

KATEGORIA / INNE BUDOWLE

Lubuski Mister Budowy – Park przy ul. Salomei i Lechitów w Zielonej Górze

Wyróżnienie – Stadion Lekkoatletyczny Syrena przy ul. Leśnej 34 w Żarach

KATEGORIA / BUDOWNICTWO MAŁOKUBATUROWE

Wyróżnienia – Osiedle Domów Parterowych w Zabudowie Bliźniaczej – I etap przy ul. Stary Kisielin Wiosenna w Zielonej Górze, Osiedle Mieszkaniowe „Wierzbowa Enklawa” przy ul. Wierzbowej w Zielonej Górze.

KATEGORIA / BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWE

Lubuski Mister Budowy – Budynek Produkcyjny wraz z Budynkiem Socjalno-Biurowym i Infrastrukturą przy ul. Międzyrzeckiej w Zielonej Górze.

KATEGORIA / ADAPTACJA I REMONTY

Lubuski Mister Budowy – Budynek Mieszkalny Wielorodzinny przy ul. Gen. Józewa Sowińskiego w Zielonej Górze.

Top