Poniedziałek-Piątek : 07:00 - 15:00
izba@lubuskaizbabudownictwa.pl
68 444 0005 / 600-851-011

Aktualności

Lubuska Izba Budownictwa

Ważne tematy na Sejmiku

//
Posted By
/
Comment0
/

W pierwszym dniu Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz odbyło się posiedzenie Lubuskiego Sejmiku Gospodarczego. Było to niezwykle ważne spotkanie, na którym uczestnicy poruszyli najważniejsze tematy z zakresu budownictwa nie tylko w naszym regionie, ale całej Europie.

Jednym z najważniejszych gości obrad był wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Bogusław Liberadzki. Opowiadał przede wszystkim o perspektywie finansowania ze środków unijnych w latach 2022 – 2027 i czego w związku z tym należy się spodziewać w Polsce. Europoseł poruszył także sprawę ewentualnego zagrożenia pozyskania funduszy z uwagi na przestrzeganie zasad i prawa unijnego, a także zagrożenia demokracji w naszym kraju.

Dr hab. inż. Andrzej Greinert, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego podjął temat roli wydziału budownictwa, a tym samym UZ w zakresie kształtowania kadry na potrzeby branży budowlanej, a także ogólnie pojętej współpracy nauki z przedsiębiorczością.

Wiceprezydent Dariusz Lesicki mówił o inwestycjach i planowaniu przestrzennym w dużej Zielonej Górze. Pojawił się też bieżący temat zagospodarowania 30 ha po dawnym Zastalu. – Z jednej strony wiadomo, że  w obecnych warunkach nie da się odtworzyć  fabryki, ale z drugiej – nie można pozostawić takiego obszaru w centrum miasta bez konkretnego rozwoju. Stąd apel władz Zielonej Góry o rozpoczęcie dyskusji i prośba o pomoc do nas w przyjęciu właściwego kierunku działań. My oczywiście jesteśmy jak najbardziej otwarci na współpracę. Dlatego podczas kolejnego spotkania z cyklu „Śniadanie z Prezydentem” to będzie przewodni motyw dyskusji – komentuje prezes Lubuskiej Izby Budownictwa Zenon Bambrowicz.

Prezes LiB podczas posiedzenia Sejmiku miał wystąpienie dotyczące konkursu Lubuski Mister Budowy. – Zaprezentowałem bogatą historię oraz rozmaite obiekty, które zwyciężały na przestrzeni lat. Pokazałem, że LMB to marka, o którą trzeba dbać i walczyć, bo jest niezwykłym przejawem docenienia tego, co zostało zrealizowane – podsumowuje Z. Bambrowicz.

Top