Lubuska Izba Budownictwa wybrała nowe władze

18 maja w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się Walne Wyborcze Zgromadzenie Członków Lubuskiej Izby Budownictwa. Na Prezesa Zarządu LIB wybrano Zenona Bambrowicza, dla którego będzie to już trzecia kadencja. Nowy Prezes w swoim wystąpieniu zapewnił, że będzie kontynuował zadania rozpoczęte w latach ubiegłych, a z których Lubuska Izba Budownictwa jest szerzej znana w województwie lubuskim. Podkreślił również jak ważna jest współpraca przedsiębiorców Budowlanych zrzeszonych w Izbie z przedstawicielami władzy samorządowej.

Nowy Zarząd tworzyć będą również: Prezes APS Paweł Stankiewicz, Prezes RM Proinvest Marek Rożnowski, Wiceprezes PBO Mirosław Szczypiński oraz Wiceprezes Inwestycyjnej Grupy Budowlanej Andrzej Rosiński. Głównym celem jaki postawili przed sobą wybrani  będzie poprawa sytuacji firm lokalnych. W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Prezes Kambudu Wiktor Kamzelski i Prezes PHU Niewiadomski – Władysław Niewiadomski.

Wybory Władz poprzedziła konferencja dotycząca obecnego stanu budownictwa w województwie lubuskim z udziałem min.: Wiceministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej  Jerzego Materny.