Konferencja „Budujemy bezpiecznie i nowocześnie”

W czwartek, 5 maja odbyła się konferencja na temat nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz odpowiedzialnego podejścia do tematu bezpieczeństwa i higieny pracy na budowie. Gościem wydarzenia była Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.

Konferencja jest elementem kampanii „Budowa. STOP wypadkom!”, zainicjowanej przez Państwową Inspekcję Pracy. Budownictwo od lat jest branżą, w której dochodzi do największej liczby wypadków przy pracy. Jednocześnie częściej niż w pozostałych działach gospodarki są to wypadki o najpoważniejszych skutkach.

Chcemy zainicjować dyskusję, jak poprawić bezpieczeństwo na placach budowy, jak chronić pracowników po to, aby wychodząc rano do pracy, mogli potem bezpiecznie wrócić do domów. Celem, jaki nam przyświeca (oprócz działań informacyjno-edukacyjnych na różnych poziomach) jest też to, jak to wszystko poprawić, jak to wzmocnić działaniami kontrolnymi – mówiła Główny Inspektor Pracy.

W dyskusji wziął udział prezes Lubuskiej Izby Budownictwa Zenon Bambrowicz. Tematem wystąpienia były przemiany w województwie lubuskim w ostatnich 30 latach na przykładzie Lubuskiego Mistera Budowy.

Film z części praktycznej dostępny jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=6zR_I66fHC0