Gala podsumowująca działania prewencyjno-promocyjne realizowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy

Dziś w Palmiarnii Zielonogórskiej Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze podsumował zrealizowane projekty prewencyjno-promocyjne. Podczas wydarzenia uhonorowani zostali lubuscy przedsiębiorcy, którzy podejmowali szczególne działania, zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w pracy.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele instytucji i urzędów naszego regionu, organizacji związków zawodowych z terenu województwa lubuskiego, stowarzyszeń działających w ochronie pracy, a także pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy, w tym koordynatorzy tematów prewencyjnych oraz inspektorzy pracy, którzy wypromowali i ocenili firmy biorące udział w programach prewencyjnych. Jedną z nagród wręczał Prezes Lubuska Izba Budownictwa Zenon Bambrowicz.

W trakcie spotkania przyznano nagrody za udział w konkursach „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” oraz „Buduj bezpiecznie”. Wyróżnienia otrzymali także najaktywniejsi społeczni inspektorzy pracy.

W 2022 roku wyróżnieni zostali między innymi Piotr Szarłata, zakładowy społeczny inspektor pracy w firmie Ikea w Zbąszynku, a także firma Budimex, zajmująca się budową parkingu wielopoziomowego w Zielonej Górze.