Poniedziałek-Piątek : 07:00 - 15:00
izba@lubuskaizbabudownictwa.pl
68 444 0005 / 600-851-011

Gala Budownictwa 2017

22 września 2017 r. w Zielonogórskiej Palmiarni odbyła się XIV Gala Budownictwa organizowana przez Lubuską Izbę Budownictwa. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli firm członkowskich Izby i współpracujących z nimi przedsiębiorstw oraz zaproszonych gości.

Medale Za Długoletnią Służbę

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października o orderach i odznaczeniach, na wniosek Wojewody Lubuskiego, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 sierpnia 2016 r. za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali: pracownicy Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. w Zielonej Górze:

 • Pan Kokowicz Dariusz (medal złoty)
 • Pan Blicharz Roman (medal złoty)
 • Pan Dubowski Henryk (medal złoty)
 • Dachowicz Andrzej (medal srebrny)

Konkurs „Kielnia Lubuska” 

Lubuska Izba Budownictwa w roku 2015 wprowadziła nagrodę „Kielnia Lubuska”. Otrzymuje ją w danym roku jedna osoba, która szczególnie zaznaczyła swoją obecność w budownictwie lubuskim. Wyróżnienie „Kielnią Lubuską’’ jest nobilitacją i szczególnym docenieniem wkładu w budowę pozycji budownictwa lubuskiego oraz uhonorowaniem za trud włożony w pracę. Celem konkursu jest popularyzacja budownictwa oraz gloryfikacja osób, które swym działaniem przyczyniły się do rozwoju lubuskiej sceny budowlanej. Zarząd LIB z dnia 24 sierpnia br. postanowił przyznać „Kielnię Lubuską” Prezesowi firmy IKEA Industry Poland Panu Wojciechowi Waligórze.

Nagrody Prezydenta Miasta Zielona Góra

Prezydent Miasta Zielona Góra postanowił wyróżnić nagrodą niżej wymienione firmy budowlane, które swoją działalnością i produkcją wpisały się w architekturę i wygląd miasta :

 • IGLOTECHNIK
 • PERBUD
 • ZPB KACZMAREK
 • ZIEL – BRUK

Wręczenie nagród laureatom konkursu Lubuski Mister Budowy

Lubuski Mister Budowy

 1. W kategorii budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne

Budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Moniuszki 8 abcd w Zielonej Górze, za ciekawą architekturę oraz komunikację zharmonizowaną z otoczeniem.

 1. W kategorii osiedla mieszkaniowe:

Osiedle mieszkaniowe – przy ul. Podwójnej 4-6 w Zielonej Górze, za zastosowanie nowych designerskich elementów tworzących w efekcie wspólny kompleks osiedla o niespotykanej dotychczas architekturze.

 1. W kategorii budownictwo użyteczności publicznej:

Budynek Usługowo – Handlowy w Żarach przy ul. Osadników Wojskowych 44, za swobodne rozwiązanie funkcjonalno-przestrzenne wraz z właściwym wkomponowaniem obiektu w istniejący teren z uwzględnieniem zabudowy zabytkowej.

 1. W kategorii inne budowle:

Wielofunkcyjny Kompleks Rekreacyjny wraz z infrastrukturą towarzyszącą, za stworzenie jedynego w swoim rodzaju miejsca wypoczynku i rekreacji uwzględniającego przekrojowe potrzeby mieszkańców Miasta Żary.

 1. W kategorii budownictwo małokubaturowe:

Budynek mieszkalny, jednorodzinny, niskoemisyjny w standardzie NF40, za zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, ograniczających zapotrzebowanie energetyczne budynku.

Wyróżnienia

 1. Budynek mieszkalny wielorodzinny Os. Armii Krajowej 6-6c w Nowej Soli, za poprawne, estetyczne wykonanie i nowe rozwiązania architektoniczne na tym terenie.
 2. Budynek mieszkalny wielorodzinny ul. Łężyca – Inżynierska 38 – 52 Zielona Góra, za odmienną formę budownictwa wielorodzinnego z zachowaniem uroków budownictwa jednorodzinnego.
 3. Osiedle Mieszkaniowe – przy ul. Obywatelskiej – Dominopark, za koncepcję osiedla mieszkaniowego wielorodzinnego o ciekawej i zróżnicowanej architekturze.
 4. Rodzinne Sportowisko – plac zabaw przy ul. Chmielnej w Zielonej Górze,

za społeczny charakter inwestycji uwzględniający głos i zaangażowanie mieszkańców osiedla.

 1. Budowa „Centrum Logistycznego Słubice” wraz z infrastruktura towarzyszącą, za prawidłowe rozwiązanie funkcjonalno-użytkowe dostosowane do współczesnych i przyszłych potrzeb działalności logistycznej.

Nagroda specjalna

Zarząd Lubuskiej Izby Budownictwa w tym roku przyznał nagrodę specjalną w Konkursie na najlepszy obiekt budowlany województwa lubuskiego „Lubuski Mister Budowy”:

– firmie „FATTO” Deweloper, inwestorowi Osiedla Mieszkaniowego „Zielona Enklawa 3” w Zielonej Górze, za funkcjonalne rozwiązanie osiedla, kameralny klimat oraz architekturę wpisującą się w krajobraz terenu

Podsumowanie Plebiscytu „Laur Budownictwa”

„Laur Budownictwa 2016”

III miejsce – pamiątkowy dyplom oraz publikację na portalu gazetalubuska.pl zdobył:

Budynek mieszkalny jednorodzinny w standardzie niskoenergetycznym NF40, ul. Racula – Mirty.

II miejsce – pamiątkowy dyplom oraz publikację w wydaniu papierowym „Gazety Lubuskiej” GRATKA NIERUCHOMOŚCI wywalczył:

Plac zabaw, Rodzinne Sportowisko przy ul. Chmielnej w Zielonej Górze.

I miejsce – tytuł „Budynku Roku 2016 Czytelników Gazety Lubuskiej”, pamiątkowy dyplom oraz publikację w wydaniu papierowym „Gazety Lubuskiej” GRATKA NIERUCHOMOŚCI oraz na portalu gazetalubuska.pl otrzymał:

Budynek mieszkalny wielorodzinny nr B – 4 w Zielonej Górze, ul. Łężyca – Inwestycyjna 20AB

 

Prezentacja Wyróżnionych Absolwentów Kierunku Budownictwo Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prace dyplomowe zostały wyróżnione w konkursie na najlepszą pracę dyplomową absolwentów kierunku budownictwo Uniwersytetu Zielonogórskiego:

 • Pani Ewelina Wasilewska
 • Pani Natalia Rzeszowska
 • Pan Grzegorz Paweł Mika
 • Pani Jolanta Jędrzejczyk
Top