Coraz więcej innowacji i nowoczesnych rozwiązań

– Po przeglądzie obiektów konkursowych czuję się bardzo zbudowany. Lubuskie budownictwo idzie w dobrym kierunku – ocenia Prezes LiB Zenon Bambrowicz.

Przez dwa dni – miniony czwartek i piątek – Kapituła Konkursowa Lubuskiego Mistera Budownictwa 2017 przeglądała obiekty zgłoszone do tegorocznej edycji. Efekty pracy tego gremium poznamy we wrześniu podczas kolejnej Gali Budownictwa. Już teraz jednak w kuluarach pojawiło się wiele interesujących wniosków.

– Kapituła podsumowała Konkurs, wybrała najlepsze obiekty. Zgodnie jednak z ustaleniami, z oficjalną publikacją wstrzymujemy się do 28 września. Już teraz natomiast mogę zdradzić, że po tym objeździe czuję się bardzo zbudowany. Lubuskie budownictwo rozwija się i idzie w dobrym kierunku – przyznaje Prezes Lubuskiej Izby Budownictwa Zenon Bambrowicz.

Co przyczyniło się do tak pochlebnej opinii?

– Już z samych zgłoszeń i naszego dwudniowego przeglądu mogę jednoznacznie stwierdzić, że następują zmiany na lepsze w technologii, materiałach i jakości wykonania poszczególnych obiektów oraz ich elementów w budownictwie w naszym regionie. Pojawia się coraz więcej innowacji i nowoczesnych rozwiązań – nie ukrywa zadowolenia Zenon Bambrowicz.

Prezes LiB dodaje, że w związku z tym padł nawet wniosek ze strony Kapituły, aby do kolejnej edycji dodać nową kategorię. Właśnie dedykowaną mocniej obiektom energooszczędnym i pasywnym.

– Na pewno na którymś z kolejnych posiedzeń przeanalizujemy ten wniosek i myślę, że pozytywnie go rozpatrzymy. Coraz więcej bowiem takich obiektów zgłaszanych jest do Lubuskiego Mistera Budowy – podsumowuje szef instytucji odpowiedzialnej za organizację Konkursu.

(na zdjęciu: Kapituła Konkursowa rozpoczęła przegląd obiektów od siedziby firmy Streamsoft w Zielonej Górze)