Co dalej z terenem po dawnej fabryce Zastalu?

Pod tym hasłem w Zielonogórskiej Palmiarni odbyło się kolejne z cyklu „Spotkań z Prezydentem”.

Tym razem władze Zielonej Góry reprezentował Dariusz Lesicki. Wiceprezydent zabrał głos jako jeden z pierwszych w tej bardzo ważnej dyskusji. Jak zwykle podczas spotkań w Palmiarni rozmowy były merytoryczne i wielowątkowe. W tym przypadku nawet w dwójnasób, wszak tematem była niezwykle interesująca sprawa możliwości zagospodarowania terenu po dawnej fabryce Zastalu.

W ciekawej i owocnej debacie wzięli udział przedstawiciele szeroko pojętej branży budowlanej, m.in. deweloperzy, wykonawcy, architekci, projektanci czy inżynierowie, ale także środowiska naukowe.

– W trakcie debaty pojawiło się wiele wartych uwagi wniosków. Na pewno wszystkie trzeba głęboko przeanalizować. Ze swojej strony bardzo się cieszę, że dochodzi do takich rozmów, bo my wszyscy, mieszkańcy, eksperci i fachowcy musimy myśleć o rozwoju i przyszłości naszego miasta – uważa prezes LiB Zenon Bambrowicz.

Spotkanie oprócz Lubuska Izba Budownictwa zorganizowali: Uniwersytet Zielonogórski oraz Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa