18 zgłoszeń do 28. edycji Lubuskiego Mistera Budowy

18 obiektów budowlanych zostało zgłoszonych do kolejnej edycji Konkursu Lubuski Mister Budowy. Nagrody zostaną przyznane w 8 kategoriach: budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, osiedla mieszkaniowe, adaptacje i remonty, domy inteligentne, budownictwo przemysłowe, budownictwo użyteczności publicznej, zabytkowe obiekty budowlane oraz inne budowle.

Konkurs Lubuski Mister Budowy na najlepszy obiekt budowlany naszego województwa organizowany jest od 1994 roku. LMB to prestiżowy przegląd branży budowlanej w naszym regionie.

W dniach 4-5 lipca Kapituła Konkursowa dokona objazdu wszystkich zgłoszonych obiektów. Przewodczniczącą Komisji jest Pani dr. hab. inż. Beata Nowogońska, profesor UZ.

W związku z tym, dziś na Instytucie Budownictwa UZ odbyło się spotkanie prezesa Lubuskiej Izby Budownictwa Zenona Bambrowicza z Panią Przewodczniczącą, Beatą Nowogońską.

O wyborze Mistera decyduje Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą wybitni specjaliści i fachowcy z branży. Eksperci oceniają nie tylko architekturę czy zagospodarowanie terenu, ale także funkcjonalność, konstrukcję i poziom wykończenia.

Skład Kapituły 28. edycji:
dr. hab. inż. Beata Nowogońska, profesor UZ – Przewodnicząca Komisji
Arseniusz Woźny – przedstawiciel Urzędu Marszałka Województwa Lubuskiego
Zenon Bambrowicz – prezes Lubuskiej Izby Budownictwa
Tadeusz Glapa – Zastępca Przewodniczącej Okręgowej Rady Lubuskiej Izby Inżynierów Budownictwa
Mirosław Gruszecki – Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa
Przedstawiciel Stowarzyszenia Architektów Polskich
Aleksandra Głazowska – Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie Wielkopolskim
Roman Burghardt – Państwowa Inspekcja Pracy
Jakub Konopacki – Lubuska Izba Budownictwa

Finał tegorocznej edycji i ogłoszonie lauretów odbędzie się 29 września w Zielonogórskiej Palmiarni.